Exkurzia – Múzeum moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach

     25. 5. 2022 sa nám podarilo prostredníctvom exkurzie spojiť viacero vyučovacích predmetov a naučiť sa niečo netradičnou formou. Cesta za našou exkurziou nás zaviedla až na ďaleký severovýchod Slovenska priamo do „WARHOL CITY“. Áno, navštívili sme mesto Medzilaborce.

     Prvou našou zastávkou bolo Múzeum moderného umenia Andyho Warhola – múzeum ako prvé na svete venované kráľovi pop-artu Andymu Warholovi. Tu sme mohli spoznať a obdivovať originálne diela, autentické materiály, rôzne artefakty či príbehy spojené so životom, tvorbou tohto svetového umelca ale aj iných umelcov pop-atru a street-artu.
     Smutným udalostiam spred viac ako sto rokov, bojom z čias prvej svetovej vojny, je venovaná muzeálna expozícia, ktorá bola našou ďalšou zastávkou. Škoda, že ľudstvo je aj po takej dlhej dobe stále nepoučiteľné.
     Ako voľakedy vyzerala tradičná rusínska dedina sme si pozreli v Miniskanzene rusínskej dediny v Medzilaborciach, našej tretej zastávke. V miniskanzene sme obdivovali zmenšené repliky rusínskych domov, pôvabné dreveničky i charakteristický zrubový kostolík, cerkev. Tieto exponáty boli vyrobené tradičnou ľudovou technikou.
     Cestou domov sme sa ešte zastavili na zmrzlinu v Humennom, pri vychutnávaní ktorej sme už plánovali budúce zaujímavé exkurzie.

FOTKY si môžete pozrieť TU.

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2021/2022. Zálohujte si trvalý odkaz.