Prezidentka SR Zuzana Čaputová v našej škole     Dňa 28. apríla 2022 našu školu navštívila pani prezidentka SR Zuzana Čaputová. Dôvod?…

     Vďaka nadácii Ekopolis a hlavne vďaka dlhoročnej spolupráci s OZ Priatelia trstenskej prírody sme sa stali súčasťou iniciatívy Sadíme budúcnosť. Nad touto iniciatívou prebral záštitu minister životného prostredia Ján Budaj, Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku a naša pani prezidentka Zuzana Čaputová.

     Krásna myšlienka – deti vysádzajú a starajú sa o stromčeky, ktoré sa v správnom čase presadia na miesta, kde to bude potrebné.

     Táto nová iniciatíva nadácie Ekopolis bola 20. októbra 2021, symbolicky na Medzinárodný deň stromov, oficiálne otvorená práve v našej škole. V ten deň sme spolu s OZ Priatelia trstenskej prírody a so starostom našej obce, za aktívnej spolupráce zástupcov prezidentského paláca, zástupcov Európskej komisie pre životné prostredie, Ministerstva životného prostredia, zástupcov nadácie Ekopolis a ďalších významných hostí, založili škôlku stromov venovanú našej pani prezidentke. Jej poradca pre životné prostredie, pán Norbert Kurilla, nám vtedy sľúbil, že pani prezidentka príde na jar pozrieť škôlku stromov a zasadí v nej lipu. Sme mu vďační, že tento sľub splnil .  Ďakujeme…

     Pani prezidentka v sprievode s pani riaditeľkou, starostom obce a predsedom OZ priatelia trstenskej prírody obdivovala našu školskú záhradu, uviazala motúz na „svoju“ čerstvo vysadenú lipu, bola zvedavá na škôlku stromov, ocenila naše aktivity v programe Zelená škola. So záujmom si vypočula informácie o našej práci osobne aj od pani Zuzany Gallayovej, manažérky celoslovenského programu Zelená škola, ktorá nás označila za vzor a motiváciu pre iné školy. Porozprávala sa so žiakmi a kolégiom Zelenej školy, pozdravila malých škôlkarov, podala si ruku s obyvateľmi obce, ktorí ju prišli pozdraviť.

     Bolo to veľmi milé stretnutie a vysoko si vážime, že nás pani prezidentka poctila svojou návštevou.

Fotky si môžete pozrieť TU.

 

 

 

 

 

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2021/2022, ZELENÁ ŠKOLA. Zálohujte si trvalý odkaz.