HVIEZDOSLAVOV KUBÍN – okresné kolo 2022

Hviezdoslav o dobe pred sto rokmi - SME | MY Orava     Naši šikovní recitátori reprezentovali školu na okresnom kole 68. ročníka Hviezdoslavovho Kubína, ktorý sa konal 7. apríla 2022 v Átrium klube v Košiciach. V žánrovej kategórii- próza mala škola zastúpenie v I. kategórii, v ktorej sa po prvýkrát a hneď úspešne, na vynikajúcom 3. mieste,  umiestnila Sofia Marcineková, žiačka 2. ročníka, ktorá predniesla text Ondreja Sliackeho: Vrkôčiky. V II. kategórii školu reprezentovala Lívia Kleščinská, žiačka 5. ročníka s textom od Stanislava Rakúsa: Mačacia rozprávka.

    Poézia sa dostala na rad až o deň neskôr. V I. kategórii nás reprezentoval žiak 4. ročníka- Matúš Labanský s básňou od Milana Rúfusa: Medveď a komár. V II. kategórii reprezentoval školu Jakub Bálint, žiak 6. ročníka, s básňou od Miroslava Válka: Z vody (kapitola XII.). Andrea Semanová, žiačka 7. ročníka, sa predstavila s básňou od Jána Smreka: Oblak.

     Po pauze, v dôsledku šírenia ochorenia COVID 19, sme radi, že sme sa opäť mohli zúčastniť recitačnej súťaže s dlhoročnou tradíciou, porovnať si sily a načerpať inšpiráciu. Umiestneným gratulujeme a všetkým žiakom za reprezentáciu školy ďakujeme.

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2021/2022. Zálohujte si trvalý odkaz.