MAREC – MESIAC KNIHY v 4. ročníku

     Čítanie považujeme za základnú znalosť, ale je aj veľkou zábavou. O tom vedia svoje aj štvrtáci, ktorí  v marci-mesiaci knihy nelenili, práve naopak boli veľmi aktívni. Na hodinách literatúry sa venovali najmä tvorbe J. Uličianskeho a  po prečítaní knihy Analfabeta negramotná si vyskúšali, aké je to byť hercami v bábkovom divadle. Od tohto autora ich zaujala aj kniha Leonardo kocúr z ulice, kde okrem precvičovania čítania s porozumením sa  oboznámili so slávnym maliarom Leonardom da Vincim,  pripravovali exotický plážový jedálny a nápojový lístok a iné aktivity súvisiace s príbehmi o Leonardovi. Veľa času venovali čítaniu kníh podľa vlastného výberu, pričom tr. učiteľka vybrala žiačku Elku Jakubčinovú ako najaktívnejšiu a najlepšiu čitateľku 4. ročníka a odmenila ju diplomom, knihou a darčekom. Knihám boli venované aj hodiny anglického jazyka, kde žiaci  svoje čitateľské zručnosti v cudzom jazyku rozvíjali prostredníctvom kníh z triednej knižnice. Obľúbenou aktivitou bolo súťaženie dvojíc či skupín v knižných kvízoch. Štvrtáci svojej pani učiteľke ukázali, že sú šikovní a skvelí čítatelia keďže preukázali, že ani čítanie v anglickom jazyku im už nerobí problém.

FOTO si môžete pozrieť TU.

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2021/2022. Zálohujte si trvalý odkaz.