16. október – Svetový deň výživy

Srdce a jeho súboj s obezitou - Zdravie a prevencia - Zdravie - PravdaV rozhlasovom príspevku boli žiaci oboznámení o Svetovom dni výživy, ktorý bol vyhlásený na 20. globálnej konferencii FAO – Organizácie Spojených národov pre výživu a poľnohospodárstvo v novembri 1979 v Ríme. Odvtedy sa 16. októbra každoročne pripomína vo viac ako v 150 krajinách sveta vrátane Slovenska.
     Výživa významným podielom ovplyvňuje naše zdravie. Poskytuje základné potreby energie a jednotlivých živín potrebných k životu. Práve preto musíme potraviny správne kombinovať podľa požiadaviek rovnováhy živín
     Správna výživa sa významnou mierou podieľa na zdravotnom stave obyvateľstva, ovplyvňuje kvalitu a dĺžku života a je hlavnou podmienkou prevencie a liečby rôznych ochorení.

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2021/2022. Zálohujte si trvalý odkaz.