Rozhovor s našou štvrtáčkou Bibi Pahulyiovou

     Nedávno si najlepší matematikári našej školy zmerali sily so žiakmi z iných škôl v okresnom kole matematickej súťaže PYTAGORIÁDA. Mnohí boli úspešnými riešiteľmi. Avšak štvrtáčke Bibi Pahulyiovej tlieskame najviac! Za krásne 3. miesto si vyslúžila riaditeľskú pochvalu, diplom a peňažný poukaz – prvé peniaze zarobené vlastným umom!

O jej úspechu  a všeličom inom sme sa s ňou porozprávali priamo v triede:

Ahoj, Bibi, čo hovoríš na svoj úspech v Pytagoriáde 2021?

Ahojte, veľmi ma to potešilo. Vôbec som to nečakala.

Ako si sa na súťaž pripravovala?

Naša p. učiteľka nám stále hovorí: „ Tréning robí majstra!“                    Takže, na hodinách dávam stále pozor, snažím sa všetko pochopiť a urobiť už v škole, aby som doma mala viac času na záľuby, napr. aj na prípravu na pytagoriádu. Poriadne si robím všetky úlohy, stále vypracujem aj dobrovoľné úlohy navyše, zbieram tak dobré známky a veľa sa pritom naučím.                 
V škole sme robili niekoľko starších testov, aj víkend pred súťažou som vypracovala testy z kategórie P4. Aj keď sa to nezdá, pri matematických súťažiach je dôležité vedieť poriadne čítať, pri čítaní musíte rozmýšľať.

Čo si kúpiš za zarobené peniaze?

Kúpim si malý strom, ktorý zasadíme v škole.

Poznámka: Bibi medzitým naozaj kúpila do našej Zelenej záhrady mladú rastlinku černice, ku svojej výhre však musela ešte 1€ doplatiť! 🙂

Je matematika tvoj najobľúbenejší predmet?

Matematiku mám veľmi rada, ale môj najobľúbenejší predmet je angličtina.

Čím chceš byť, keď vyrastieš?

Už od 1. ročníka chcem byť lekárkou. Chcem privádzať na svet malé bábätká. Čiže budem gynekológ-pôrodník. 

 

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2020/2021. Zálohujte si trvalý odkaz.