Marec- mesiac knihy

Oficiálné stránky mesta Poltár - Marec – mesiac knihy     Marec – mesiac knihy aj tohto roku pripomenul žiakom 3. ročníka aká neoceniteľná je kniha.  Už počas dištančného vzdelávania sa venovali rovnako  ľudovej ako aj autorskej  rozprávke.  Do sveta fantázie, kúziel a čarov ich  vtiahol jeden z najznámejších slovenských zberateľov rozprávok Pavol Dobšinský.  Neostali len pri čítaní, ale svoje vedomosti o ľudovej slovesnosti preukázali aj v únikovej hre (Escape room), kde sa im podarilo získať kľúče a vyslobodiť zakliatu princeznú. Ukázali, že takí dobrí ako sú v hre, sú aj pri tvorbe projektov a svoju p. učiteľku potešili krásnymi projektami o živote a tvorbe spisovateľa Ľ. Feldeka. Počas prezenčnej formy v škole si dali ďalší cieľ spojený nielen s čítaním, ale aj precvičovaním anglického jazyka: ,,Let´s make a book or picture dictionary“ (Vytvorme knihu alebo obrázkový slovník). Keďže sa pýšime titulom Zelenej školy, tak sa rozhodli pre tému Biofarma, kde sa  pesničkou Old MacDonald had a farm a  skladaním puzzle o farme na ňu preniesli. Samozrejme vyuč. hodiny boli spestrené aj ďalšími aktivitami návštevou školskej knižnice, čítaním a  dramatizáciou anglickej rozprávky The enormous turnip (Ako dedko ťahal repu), vyhľadávaním informácií pri čítaní slovenských, ale aj anglických kníh, či časopisov spojených so životom na farme i  produktov z nej. Všetky nadobudnuté informácie zúžitkovali, čo sa odzrkadlilo na ich samotných knižných dielach s názvom Biofarm , či Let´s explore the biofarm, za ktoré získali veľkú pochvalu od triednej p.učiteľky 🙂

FOTKY si môžete pozrieť TU.

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2020/2021. Zálohujte si trvalý odkaz.