Prednáška a aktivity – dažďová záhrada

     V rámci projektu „Voda je život, naučme sa s ňou hospodáriť“, ktorý je pokračovaním vzdelávacích aktivít OZ Priatelia trstenskej prírody sa v našej škole dňa 11.9.2020 uskutočnila prednáška a vzdelávacie aktivity so skúsenou lektorkou pani Paulou Urdovou. V úvode žiaci absolvovali krátku prednášku, na ktorej sa zúčastnil aj predseda občianskeho združenia pán Rastislav Šelepský a vyskúšali si rôzne vzdelávacie aktivity týkajúce sa témy voda. Prostredie našej školy umožňuje našim žiakom aktívne vzdelávanie v prírode i samotnú tvorbu a realizáciu aktivít spojených s témami týkajúcimi sa životného prostredia. A tak sme mohli tvoriť priamo na mieste, kde sa bude realizovať a vytvárať dažďová záhrada. Žiaci sami navrhovali priebeh a realizáciu i samotný vzhľad dažďovej záhrady, teda to, čo ju bude tvoriť – dva recipienty, vodné i okrasné rastliny a dreviny. Už v minulom certifikačnom období v rámci programu Zelená škola sme v téme voda pracovali a zabezpečili dva záchytníky dažďovej vody. Pokračujeme teda ďalej v našich aktivitách a učíme sa ako s vodou hospodáriť a efektívne využívať dažďovú vodu, čím zlepšíme kvalitu pôdy a ovzdušia v okolí našej školy.

Ďalšie fotky z akcie si môžete pozrieť TU.

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2020/2021. Zálohujte si trvalý odkaz.