OZNAM

Milí rodičia a žiaci,

čas prerušenia klasického vyučovania sa nám, žiaľ, predlžuje na neurčito. Chcem všetkým, ktorí sa denne zapájate do „vyučovania na diaľku“, poskytovaného našimi učiteľmi, veľmi poďakovať za snahu pomôcť svojim deťom, snahu nahradiť pedagógov a za trpezlivosť, s ktorou pristupujete k novým povinnostiam, ktoré Vám život podsunul.

Uvedomujeme si, že toto je veľmi náročné obdobie pre všetkých rodičov aj žiakov, no je veľmi náročné aj pre nás – učiteľov. Všetci by sme boli najradšej v našej škole a vrátili sa k spoločným hodinám a ďalším aktivitám.

No verím, že túto mimoriadnu situáciu spolu zvládneme.

Mgr. Jana Olexová, riad. školy

Informácia z tlačovej konferencie uskutočnenej dňa 24. marca 2020:

Školy ostanú zatvorené až do odvolania, uviedol na tlačovej konferencii po rokovaní vlády SR minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling. Rozhodol o tom Úrad verejného zdravotníctva SR reagujúc na opatrenia týkajúce sa zabránenia šíreniu nového koronavírusu.
Pre školský rok 2019/2020 sa ruší aj Testovanie-9, teda monitor, ktorý píšu žiaci deviateho ročníka a žiaci štvrtého ročníka osemročných gymnázií.
     „Budem robiť všetko preto, aby sme školský rok štandardne ukončili. Možno to situácia s vírusom skomplikuje, ale ja verím, že to spoločne zvládneme a hlavne ostaneme zdraví. Chcel by som tiež ubezpečiť učiteľov a rodičov, že neprebrané učivo nebudeme považovať za problém a presunieme ho do ďalšieho ročníka,” ubezpečil minister školstva.
     Prihlášky na stredné školy je možné podať do 15. mája a k prihláške sa nebude vyžadovať potvrdenie od lekára. Prijímacie pohovory na stredné školy sa uskutočnia najneskôr do 30. júna. Posúvajú sa aj termíny zápisov do základných škôl. Tie by sa mali uskutočniť v druhej polovici apríla, od 15. do 30. apríla, ale bez osobnej prítomnosti detí.
     Minister už v súvislosti s prerušenou výučbou na školách rokoval s riaditeľom RTVS Jaroslavom Rezníkom. Vyučovacie programy na Dvojke sa predĺžia zo súčasných 45 minút na 100 minút s dôrazom na žiakov so špeciálnymi vzdelávaco-výchovnými potrebami.
     Rovnako predstavil novú platformu na dištančné vzdelávanie – webovskú stránku www.ucimenadialku.sk, kde nájdu učitelia, žiaci, ale aj rodičia materiály na digitálne vzdelávanie a ďalšie dôležité informácie. Stránka bude k dispozícii v najbližších dňoch.
     “Budem sa snažiť hľadať ďalšie riešenia, ako toto celé rodičom aj učiteľom uľahčiť. Chcel by som zároveň vyzvať rodičov aj učiteľov, aby boli zhovievaví, aby spolu komunikovali, počúvali sa a snažili sa vzájomne si pomôcť. Pre nás všetkých je to nová situácia. Preto sa snažme, prosím, čo najviac spolupracovať,”  vyhlásil minister Branislav Gröhling.

Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.