Exkurzia Slovenské technické múzeum Košice

     Dňa 17.12.2019 sa žiaci prvého stupňa zúčastnili exkurzie v Košiciach, v rámci ktorej navštívili Slovenské technické múzeum. V ňom sa zúčastnili na dvoch expozíciách, konkrétne boli v planetáriu a vo vedecko-technickom centre.
     V planetáriu bol žiakom demonštrovaný pohľad na nočnú oblohu za severnej a južnej pologule Zeme. javy viditeľné na oblohe voľným okom pri pohľade zo Zeme – 5000 hviezd, Slnko, Mesiac, päť planét Slnečnej sústavy (Merkúr, Venuša, Mars, Jupiter a Saturn), niektoré viditeľné hmloviny, galaxie, Mliečna dráha. Premietnutá im bola Slnečná sústava z veľkej diaľky, zatmenie Mesiaca, Slnka, demonštrovaný prelet kométy.
     Moderné interaktívne exponáty vo vedecko – technickom centre ponúkli žiakom zábavno-náučnou formou základy vedy a techniky, zastúpené sú prírodné vedy ako fyzika, mechanika, magnetizmus, zmyslové vnemy, optické a akustické javy a množstvo ďalších.
Žiaci mali možnosť samostatne a voľne si  odskúšať rôzne hlavolamy, podľa návodu experimentovať a pozorovať fyzikálne javy.
     Veríme, že táto zaujímavá forma učenia našich žiakov zaujala a že si z nej odniesli nielen množstvo nových poznatkov a vedomostí, ale aj príjemné zážitky.

FOTKY…aktualizujeme

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2019/2020. Zálohujte si trvalý odkaz.