Slávnostná certifikácia

     V skorých ranných hodinách sa začala naša cesta do Bratislavy. Nevyspatí ale odhodlaní sme sa pohodlne usadili vo vlaku a plní očakávania vyrazili na západ. Cesta nám ubehla rýchlo a na stanici v Bratislave nás už čakal odvoz do divadla Aréna. Slávnostná certifikácia zelených škôl sa mohla začať. Kultúrny program a rozhovory s predstaviteľmi programu Zelená škola na Slovensku (vo svete známa ako Eco School) ukončilo prebratie certifikátu a vlajky ako ocenenie za našu prácu v tomto programe. Dva minulé školské roky sme sa zaoberali témou Voda a plnili mnohé aktivity, a to, že v environmentálnej výchove a v samotnej práci v programe Zelená škola patríme k tým skúsenejším prinieslo svoje ovocie. Po ukončení certifikácie sme sa ešte vybrali na potulky Bratislavou a čakala nás cesta späť. Svoje pocity, postrehy a zážitok z tohto dňa vám ešte sprostredkujú dvaja naši deviataci – Nina Vancáková a Sebastián Šelepský, ktorí nás v hlavnom meste úspešne reprezentovali.

Nina Vancáková: Dňa 9.októbra 2019 sme sa ja, môj spolužiak Sebi a naša pani učiteľka Marcineková zúčastnili na slávnostnej certifikácii Zelených škôl v Bratislave. Programom v divadle Aréna nás sprevádzala pani moderátorka slovenského rozhlasu. O úžašný umelecký zážitok sa nám postarali žiačky konzervatória z Bratislavy, spevák Juraj Hlinica. Na záver programu nám zaspievala speváčka Veronika Strapková. Po slávnostnej ceremónii si pre nás pripravili obed, ktorý sme nazvali “zelený“. Neskôr sme si pri registračnom stole prebrali certifikát a vlajku, ktorú sme si znova obhájili po dvojročnom certifikačnom období, v ktorom sme všetci spoločne pracovali na našom životnom prostredí, aby sme znova získali titul Zelenej školy. Podarilo sa. Následne sme sa prešli po našom hlavnom meste, poobzerali sme si pamiatky a popritom sme sa postupne presúvali na stanicu odkiaľ sme išli späť domov. Cesta tam a takisto aj späť nám veľmi rýchlo zbehla. Spolu sme sa zabávali a veľa sme sa aj nasmiali. Táto skúsenosť sa mne osobne veľmi ráta. Bolo nám super. No teraz ideme ďalej plniť naše aktivity a ciele, aby mohli o dva roky niečo takéto zažiť aj naši mladší spolužiaci. Ďakujeme. 🙂

Sebastián Šelepský: Včera (9. októbra) sme sa zúčastnili slávnostnej certifikácie zelených škôl, kde sme prebrali certifikát zelenej školy a vlajku, aby každý videl, že sa o našu školu a jej okolie staráme a záleží nám na životnom prostredí. Na začiatku programu nás prekvapilo tanečné vystúpenie žiačok konzervatória program ďalej pokračoval v krátkych rozhovoroch s učiteľmi a žiakmi. Samozrejme nechýbali hudobné vsuvky, ktoré program skvele dopĺňali. Na konci nás čakal aj obed, na ktorý nezabudneme. 🙂

FOTKY si môžete pozrieť  TU a aj na našom facebooku.                                                                                                           

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2019/2020, Zelená škola, ZELENÁ ŠKOLA. Zálohujte si trvalý odkaz.