Biela pastelka 2019

     Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt biela pastelka 2019

     Tak ako každoročne, aj tento rok 20. septembra sa žiaci našej školy spoločne s rodičmi zapojila do zbierky Biela pastelka. Dvaja žiaci 9. ročníka zbierali peniaze a zároveň oboznamovali žiakov a rodičov v jednotlivých triedach o potrebe pomoci nevidiacim a slabozrakým ľuďom.  Žiaci mali v priestoroch školy pripravené rôzne aktivity, aby si mohli vyskúšať na vlastnej koži ako sa cítia nevidiaci a slabozrakí a aké prekážky musia každý deň prekonávať.

Výnos Bielej pastelky Únia nevidiacich a slabozrakých každoročne použije na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života.   

Motto:

Biela pastelka je symbolom neviditeľných línií, symbolom sveta nevidiacich, príležitosťou prejaviť ľudskú ušľachtilosť a solidaritu. Pomáha hľadať riešenia v často ťažkých situáciách, kreslí bielu čiaru na tmavej ceste. Výber farebného papiera na zviditeľnenie bielych línií symbolizuje existenciu možností riešenia situácií nevidiacich a slabozrakých ľudí. Biela pastelka znamená svetlo, keď okolo je tma.

FOTKY si môžete pozrieť TU.

 

 

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2019/2020. Zálohujte si trvalý odkaz.