Exkurzia Starina

     Zamračená obloha, upršané počasie, no v našich tvárach zvedavosť a nadšenie, že sa opäť raz vydávame na cestu za exkurziou. Tento raz nás naše plány zaviedli do okresu Snina na vodnú nádrž Starina, ktorá je najväčšou vodnou nádržou na pitnú vodu na Slovensku a zároveň najväčším zdrojom pitnej vody v strednej Európe. Územie národného parku Poloniny nás očarilo krásnymi lesmi no najväčším zážitkom pre žiakov i učiteľov bola samotná vodná nádrž. Po privítaní a úvodných slovách nás pracovník VVS viedol útrobami vodnej nádrže až na združený funkčný objekt (plošinu) uprostred nádrže. Pri pohľade do lievika, ktorý odvádza prebytočnú vodu do riek Cirocha a Laborec nám nebolo všetko jedno. Voda padajúca do hĺbky 37 metrov vyvolávala zmiešané pocity strachu, údivu i rešpektu. Po preverení našej kondičky na viac ako 1400 schodoch sme sa ešte prešli po hrádzi a potom sme sa už plní zážitkov vybrali na cestu späť.
     Exkurzia  bola hradená z dotácií obce určených na exkurzie.

FOTKY si môžete pozrieť TU.

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2018/2019. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.