Horovova Čaňa

     Pavol Horov všetkým dobre známy ako básnik, prekladateľ, ale aj šéfredaktor vydavateľstva Slovenský spisovateľ, riaditeľ Československého rozhlasu v Košiciach… začínal svoju kariéru ako učiteľ na ľudovej škole v Čani, kde pôsobil v rokoch 1935- 1938. Každoročne na jeho počesť organizuje ZŠ Čaňa literárny kvíz nesúci jeho meno. Našu školu reprezentovali v kategórii 6. roč.- Marianna Semanová, Sabína Ruščáková, 7. roč.- Benjamín Deák, Peter Bartko, 8. roč. – Nina Vancáková, Sebastián Šelepský. Žiaci súťažili v dvojčlenných družstvách a formou kvízov, hádaniek, tajničiek si porovnali svoje vedomosti so žiakmi ostatných škôl z okresu. Na 3. mieste sa umiestnili žiaci 7. ročníka, no všetci si odniesli nové skúsenosti a zážitky.

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2018/2019. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.