Testovane 9 – 2019

      

     Dňa 3. apríla 2019  sa naši žiaci 9. ročníka zúčastnili celoslovenského testovania žiakov 9. ročníka základných škôl pod názvom Testovanie 9 – 2019.

     Žiaci si overili svoje vedomosti  z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra. Cieľom  tohto testovania je získať prehľad o výkonoch žiakov na výstupe zo stupňa ISCED 2, porovnať ich výkon v testoch a poskytovať školám spätnú väzbu a kompletnejší prehľad o testovaných predmetoch, ktorý môže pomôcť pri skvalitňovaní vzdelávania. Výsledok žiakom slúži ako podklad pre prijímacie skúšky na stredné školy. Ukážky testov sú zverejnené na stránke NÚCEM: https://www.nucem.sk/sk/merania/narodne-merania/testovanie-9.  Výsledky naši žiaci by mali poznať koncom apríla 2019.                                              

    Našim deviatakom držíme palce, dúfame, že do toho dali všetko tak, ako aj učitelia, ktorí ich pripravovali:  pani učiteľka Szalonová (matematika) a pani učiteľka Focková (slovenský jazyk a literatúra).

 

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2018/2019. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.