Svetový deň vody 2019

     Hotové umelecké diela dnes v rámci Svetového dňa vody vznikali v našej škole. Deň sme začínali všetci spoločne prezentáciou o programe Zelená škola a aktivitách, ktoré v rámci toho plníme, potom nasledovala krásna prezentácia našich druhákov o knihe „O čajke a kocúrovi, ktorý ju učil lietať“ spojená s ukážkou nebezpečenstva znečistenia vody ropou. Pozreli sme si video o neustále sa zvyšujúcej produkcii plastov a ich nedostatočnej recyklácii a za tým nasledovala ďalšia prezentácia, prostredníctvom ktorej sme sa dozvedeli dôležité fakty o vode. Následne sme si so svojimi triednymi učiteľmi vypracovali pracovné listy, a tak sme sa už s vervou pustili do najväčšej výzvy dňa – tvorenia dominánt, či už prírodných alebo kultúrnych, ktoré sa nachádzajú v blízkosti slovenských riek, aby sme si nimi vyzdobili našu riečnu cestu. Rôznorodosť tentokrát naozaj nebola na škodu, každá trieda si zvolila inú techniku či štýl vyobrazenia diela a vznikli tak naozaj prekrásne práce našich žiakov a učiteľov, na ktoré sme právom hrdí. V závere sme sa ešte všetci stretli a pochválili sa svojou prácou či obdivovali práce iných. Z tohto tvorivého dňa v škole sme všetci odchádzali s dobrým pocitom.

FOTKY si môžete pozrieť TU.

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2018/2019. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.