Marec – mesiac knihy 2019 žiakov v 1. ročníku

     Mesiac marec nie je spájaný len s príchodom jari, ale i s knihou. A to, že je tomu tak, sa presvedčili aj prváci, ktorým sme dokázali, že v období informatizácie a počítačov má kniha svoje opodstatnenie a význam. Vyučovanie  18. marca 2019 mali žiaci 1. ročníka spestrené rôznymi  aktivitami, ktorými hlavným cieľom bolo ukázať krásu kníh a čítania. V tento deň sme navštívili aj  školskú knižnicu, kde sme si nie len čítali, skladali puzzle, hádali názvy rozprávok, ale oboznámili sa s najznámejšími slovenskými spisovateľmi pre deti. A to , že prváci sú veľmi šikovní dokazujú svojej pani učiteľke aj na hodinách anglického jazyka a na krúžku Angličtina hrou, kde si spoločne čítajú už aj anglické knihy a tým formujú pozitívny vzťah ku knihám. Ani  v tento deň sme sa nemohli na dnešnej hodine ANJ zaobísť bez našej obľúbenej knihy The ugly duckling (Škaredé kačiatko) a zabavili sa dramatizáciou tejto rozprávky. Zábava v tento deň nekončila, lebo žiaci v poslednej aktivite pomáhali ,,Sherlockovi Holmesovi“ rozlúštiť tajničku, pričom hravou formou precvičovali čítanie s porozumením. Jeho najlepšia pomocníčka Evelyn Kaduková bola odmenená peračníkom, ale samozrejme ani jeden z prvákov neodchádzal naprázdno, pretože okrem malej odmeny, ktorú si vybrali, ostali v nich krásne zážitky na tento deň. 

FOTKY si môžete pozrieť už čoskoro TU.

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2018/2019. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.