Olympiáda v nemeckom jazyku – okresné kolo

Súvisiaci obrázok     17. januára 2019 sme sa zúčastnili okresného kola olympiády v nemeckom jazyku, ktoré organizovala Základná škola Severná v Moldave nad Bodvou. V kategórii 1A našu školu reprezentoval Benjamín Deák, žiak 7. ročníka, ktorý sa umiestnil na 3. mieste a Katarína Cebáková, žiačka 9. ročníka, ktorá súťažila v kategórii 1B. Obaja pod vedením p. uč. Fockovej. Vedomosti súťažiacich boli preverené v písomnom teste, posluchovej časti a voľnej komunikácii s porotou o obrázku. Napriek tomu, že sa naši žiaci učia nemecký jazyk ako druhy cudzí jazyk, mali možnosť overiť si úroveň svojich vedomostí, ktorá bola na súťaži porovnávaná so školami s rozšíreným počtom hodín nemeckého jazyka. Za reprezentáciu školy a snahu obom účastníkom ďakujeme.

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2018/2019. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.