Školské kolo olympiády z anglického jazyka

 
   Aj v tomto školskom roku si svoje znalosti a jazykové zručnosti overili naši žiaci v školskom kole olympiády z anglického jazyka. Súťažili prostredníctvom vypracovania testu zloženého z gramatiky, slovnej zásoby, čítania s porozumením a posluchu s porozumením. V ústnej časti vymysleli príbeh o obrázku a v hraní rolí si vyskúšali ako argumentovať a vysvetľovať svoje požiadavky či plány do budúcnosti. Jedným zo zámerov tejto predmetovej olympiády je, aby si žiaci uvedomili, že angličtina je druhým najrozšírenejším jazykom vo svete hneď po čínštine, dorozumieme sa ňou takmer všade vo svete a je taktiež dominantným jazykom internetu.  To, že naši žiaci sú v angličtine zdatní dokázali aj tým, že väčšina z nich dosiahla dostatočný počet bodov na to, aby sa stali úspešnými riešiteľmi. Víťazmi jednotlivých kategórií sú : kategória 1A – 1. miesto Benjamín Deák (7.roč.), 2. miesto Daniela Lukácsová (7.roč.) a 3. miesto Krystián Budai (6.roč.). Kategória 1B – 1. miesto Lívia Vargová (8.roč), 2. miesto Marián Zelinka (9.roč.) a 3. miesto Katka Cebáková a Tobiáš Šelepský (9.roč.). Ostatným zúčastneným žiakom tiež patrí chvála – Sebastián Šelepský (7.roč), Peter Bartko, Richard Ruščák (7.roč.), Sabínka Ruščáková, Marianna Semanová (6. roč.) Víťazom blahoželáme a držíme palce v okresnom kole.

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2018/2019. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.