Predkolá vo florbale žiačok a žiakov ZŠ 2018

     
Pre vysoký záujem škôl sa už tradične konajú predkolá o postup do okresných kôl.
     Tohto roku sa žiačky museli popasovať s rovesníčkami zo ZŠ Valaliky a ZŠ Družstevná pri Hornáde. Náš prvý zápas mal prívlastok „derby zápas“. Žiačky zo ZŠ Valaliky nastúpili odvážne s úmyslom hneď nás zatlačiť v obrane. Čo sa im aj darilo. Naše omladené družstvo naberalo zatiaľ skúsenosti. Prvýkrát takýto turnaj absolvovala polovica nášho dievčenského výberu. Napriek tomu naše dievčatá nepôsobili zakríknuto. Do súbojov išli odvážne a vypracovali si aj pekné akcie a šance. Škoda, že do gólovej podoby sa nám to podarilo pretaviť len dvakrát a nášmu súperovi päťkrát. V druhom zápase sme boli oveľa vyrovnanejším súperom domácemu dievčenskému výberu. Hra nám išla lepšie. Lepšie sme čítali hru súpera a opäť nás veľmi podržal, ako aj v prvom zápase, výborný výkon našej brankárky Lívie Vargovej. Tá bola jednoznačne najlepšou hráčkou tohto miniturnaja. Chyba v striedaní, následný chaos pred našou bránkou,  ale aj výborné clonenie žiačok domácej ZŠ Družstevná pri Hornáde rozhodli v posledných sekundách o tom, že naše pekné tri góly nestačili na štyri nášho súpera. Naše góly na turnaji strelili: L. Kunayová 2x, K. Cebáková 2x, D. Patriková. Na turnaj do Kysaku postúpila ZŠ Valaliky.
     Dievčatám ďakujeme za reprezentáciu a držíme palce pri ďalších súťažiach.
     Školu reprezentovali: K. Cebáková, L. Kunayová (9. roč.), N. Vancáková, L. Vargová (8. roč.), D. Patriková, K. Olexová (7. roč.), S. Ruščáková, M. Semanová (6. roč.), P. Šomšáková (5. roč.)

     Náš žiacky výber sa chcel tiež prebojovať do hlavnej fázy okresného kola. V ceste nám stali chlapci zo ZŠ Valaliky a zo ZŠ Poproč. V prvom zmeraní síl sme nastúpili proti žiakom z Poproča. Tempo zápasu od začiatku určoval práve náš súper, no my sme sa ujali vedenia utešenou strelou Sebastiána Šelepského. Eufória zo streleného gólu trvala len krátko. Súperovi sa podarilo do konca polčasu vyrovnať. Druhý polčas pol podobný tomu prvému. Súper nás tlačil a my sme sa úspešne bránili. Pod tlakom súpera sa naše chyby množili a súper nás potrestal ešte dvakrát. Tesne pred koncom zápasu bol stav nepriaznivý 1:3. Chlapci sa ešte vyhecovali, zatlačili súpera a podarilo sa nám znížiť už iba na rozdiel jediného gólu. Ten však do konca druhého polčasu nepadol a my sme prehrali tesne 2:3. Goly: S. Šelepský, R. Ruščák.
     Po druhom vyhratom zápase ZŠ Poproč postupujúci do okresného kola bol jasný. V druhom zápase už nešlo o nič. Chlapci zo ZŠ Valaliky si z tohto zápasu urobili  vlastnú exhibíciu. Po vysokej prehre s víťazom predkola 0:5 našim chlapcom nadelili desať gólov. My sme „slávili“ náš jediný čestný úspech. Možno sa prejavila únava, možno skúsenosti viacerých starších chlapcov a možno domáce prostredie. Nikto z chlapcov však nehľadal výhovorky, skôr sme si spolu uvedomovali chyby a hľadali cestičky i rady, ktoré nás posúvajú vred. Veríme, že aj o rok budeme rovnocennými súpermi. Gól: R. Ruščák. 
     Chlapcom ďakujeme za reprezentáciu a držíme palce pri ďalších súťažiach.
     Školu reprezentovali: G. Pástor, M. Seman (9. roč.), S. Šelepský (8. roč.), P. Bartko, D. Hoffman, R. Ruščák, D. Slimák (7. roč.), T. Pástor (6. roč.).

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2018/2019. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.