Exkurzia Sereď


     Žiaci druhého stupňa sa 29. októbra 2018 vybrali so svojimi pedagógmi do Serede na exkurziu jediného zachovaného koncentračného tábora na Slovensku. Bola to veľmi emotívna prehliadka priestorov pracovného tábora, miest kde boli prevažne Židia cielene sústredení a zbavení svojich práv. Naši žiaci si prezreli priestory zriadeného múzea, vypočuli si adekvátny výklad o holokauste a prednášku o deťoch žijúcich počas druhej svetovej vojny. Napriek tomu, že to nebol vyhladzovací tábor, aj tak to v deťoch zanechalo silný dojem. Lektori múzea ich vtiahli do deja každodenného života obetí holokaustu. Veríme, že i prostredníctvom tejto exkurzie si naši žiaci uvedomia, že netreba podceňovať hrozby extrémizmu a sloboda nie je samozrejmosťou.

Fotky si môžete pozrieť TU alebo na našej facebookovej stránske.

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2018/2019. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.