Matematická olympiáda

     Matematická olympiáda (MO) je určená žiakom základných  škôl, osemročných gymnázií a žiakom stredných škôl. Organizuje sa v 5 kolách: domácom, školskom, okresnom, krajskom a celoštátnom. Celoštátne kolo MO sa organizuje v najvyššej kategórii A. Žiaci, ktorí dosiahnu na CK MO najlepšie výsledky, reprezentujú SR na Medzinárodnej matematickej olympiáde (IMO) a Stredoeurópskej matematickej olympiáde (MEMO). 

68. ročník, školský rok 2018/2019

Domáce kolo

 

Zadania úloh si môžete stiahnuť priamo na tejto stránke:

MO_2018_2019.pdf

Priebeh súťaže:

Kategórie Z5, Z6, Z7, Z8 pozostávajú z domáceho a obvodového kola, kategória Z9 z domáceho, obvodného a krajského kola. V rámci domáceho kola riešite 6 úloh. Riešenia úloh odovzdajte svojej učiteľke matematiky najneskôr v týchto termínoch:

kategória         jedna trojica úloh            druhá trojica úloh
Z5, Z9               15. november 2018           10. december 2018
Z6, Z7, Z8        10. december 2018            28. február 2019

Riešenia  sa opravia a ohodnotia podľa stupnice: 1 – výborne, 2 – dobre, 3 – nevyhovuje, 0 – žiak úlohu neriešil. 

Úspešným riešiteľom domáceho kola sa stáva žiak, ktorý bude mať ohodnotené aspoň štyri úlohy stupňom aspoň dobre.

Práce všetkých úspešných riešiteľov kategórií  Z5 – Z9 zašle škola obvodnej komisii MO. Tá z nich vyberie najlepších riešiteľov a pozve ich do obvodného kola. V rámci neho riešite úlohy podobného charakteru ako v domácom kole, avšak klauzúrne, to znamená, že nemôžete využívať cudziu pomoc a na riešenie máte k dispozícii  obmedzený čas (2 hodiny v kategóriách Z5, Z6, Z7, Z8 a 4 hodiny v kategórii Z9).

Pokyny a rady súťažiacim:

Riešenie súťažných úloh vypracujte čitateľne na listy formátu A4.
Každú úlohu začnite na novom liste a uveďte vľavo hore záhlavie podľa vzoru:

Meno a priezvisko: Jožko Mrkvička          Kategória : Z …                                                                
Trieda  : napr. V.                                                            Školský rok : 2018 /2019

Škola : ZŠ Trstené pri Hornáde                                     Domáce kolo

Meno učiteľa matematiky :  Mgr. J. Szalonová              

Úloha č.                     : Z ..-  I-                         

Riešenie úlohy:

sem napíšeš komentované riešenie svojej úlohy 

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2018/2019. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.