Exkurzia Betliar

     1. október 2018 sa u nás niesol v znamení poznávania histórie nášho kraja. Žiaci 1. stupňa sa vydali na exkurziu do Betliara.
     Cestou autobusom si starší žiaci zopakovali učivo z vlastivedy, prácu s mapou a vyhľadávanie cestovateľskej trasy z našej obce do Betliara. Spolu s mladšími žiakmi z okna pozorovali okolité historické pamiatky a iné zaujímavosti.       V Betliari naši žiaci absolvovali vzdelávacie programy „Život v kaštieli“ a „Ponorme sa do vodných tajomstiev“.
     Program „o spútaní vody“ bol zameraný na význam vody pre život ako nevyhnutnú potrebu vodou šetriť a chrániť ju. Na príklade andrássyovského umelého vodného systému, ktorý sa prepletá celým parkom a vytvára sieť jazier a kanálov mali žiaci možnosť spoznať ako funguje vodný systém v krajine a ako sa dá voda využiť v prospech krajiny aj človeka.
      Žiaci sa bližšie zoznámili aj s rodovým znakom Andrássyovcov, v betliarskych tvorivých dielničkách vytvárali vlastný rodostrom a erb svojej rodiny. Deťom sa program aj výtvarné aktivity veľmi páčili a rady by kašieľ aj park navštívili znova s rodičmi.
      A nakoniec si na nás v Betliari počkala aj Zúbková víla :).

FOTKY si môžete pozrieť TU.

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2018/2019. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.