Biela pastelka

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt biela pastelka Zrak je veľký dar. Nie však všetci ho dostali a niektorí ľudia o ten vzácny dar prišli. Práve na pomoc ľuďom so zrakovým handicapom sa koná verejná zbierka s názvom Biela pastelka. Jej výnos je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života. Tohtoročná Biela pastelka sa konala 21. septembra a zapojiť sa do nej mohol každý, kto finančne prispel na dobrú vec. Naša škola sa zapojila aj dobrovoľnícky, keď naši žiaci zbierali finančné prostriedky pre verejnú zbierku. V tomto roku sme prispeli sumou 95, 81€.

Zároveň sa pod vedením pani učiteľky Kleščinskej a pána učiteľa Kacvinského konala výstava a tvorivé dielne s tematikou slepoty. Deti si mohli prezrieť ako sa tvorí kniha pre nevidiacich, aké pomôcky používajú vo svojom živote, ale i zahrať si slepecké pexeso, či puzzle a mnoho ďalších zaujímavých aktivít. Veríme, že aj prostredníctvom týchto aktivít raz vyrastú z našich detí nielen múdre, ale aj empatické osobnosti. 

  

Fotky si môžete pozrieť aj na našej facebookovej stránke 😀 . 

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2018/2019. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.