Zoznámte sa s Annou Frankovou

     Ako prebrať mladého človeka a vytiahnuť ho z jeho bezpečnej ulity, aby sa zoznámil s krutou realitou minulosti, sa dá aj prostredníctvom rôznych podujatí. Jedným z nich bola aj výstava s názvom  Zoznámte sa s Annou Frankovou.

 

Žiaci deviateho ročníka navštívili 4. mája 2018 ortodoxnú synagógu v Košiciach, kde bola inštalovaná výstava venovaná životnej tragédii Anny Frankovej, ktorá zahynula v koncentračnom tábore počas druhej svetovej vojny.  Študenti Gymnázia sv. Edity Steinovej v Košiciach sprevádzali našich žiakov počas výstavy a komentovali priebeh vystavovaných panelov. Priblížili našim deviatakom životopis Anny Frankovej ako aj dejinný kontext druhej svetovej vojny. Snáď to bude pre našich žiakov výkričníkom, aby sa nikdy viac vo svete nekonali podobné krivdy.   

FOTKY si môžete pozrieť TU.

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2017/2018. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.