Rodina – súťaž

Súvisiaci obrázok 
   Škola nie je iba vzdelávacou inštitúciou, ale predovšetkým výchovným orgánom a tak sa žiaci našej školy na hodinách náboženskej a občianskej výchovy rozprávali o potrebe rodiny a problémoch, ktoré ju ohrozujú. Prostredníctvom Asociácie za život a rodinu sa žiaci štvrtého, piateho a šiesteho ročníka zapojili do výtvarnej súťaže s názvom Rodina a Základné ľudské právo na život. Cieľom je zaangažovať žiakov do vnímania a prežívania dôležitosti rodiny, dobrých vzťahov v rodine aj mimo nej a do vnímania dôležitosti ochrany života každého človeka bez ohľadu na jeho veľkosť či iné parametre; čiže zapojenie do oblastí, ktoré sa hlboko týkajú aj deti samých a sú aktuálnymi a kľúčovými spoločenskými otázkami.

Výtvarné práce našich žiakov predstavovali rodinu – krásne chvíľky, ale i nešťastné deti bez rodičov a lásky. Veríme, že naši žiaci si aj prostredníctvom takýchto aktivít uvedomia dôležitosť života a rodiny.

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2017/2018. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.