Exkurzia do čistiarne odpadových vôd v Kokšove-Bakši

Čistiareň odpadových vôd (ČOV) je zariadenie, ktoré slúži na zbavenie nečistôt a škodlivých látok splaškovej, či priemyselnej odpadovej vody, a tak zabraňuje znečisťovaniu životného prostredia. My sme s našimi žiakmi jednu takúto čistiareň v Kokšove-Bakši navšívili.

Tu sú reakcie našich žiakov:

Siedmaci Lívia, Sebastián, Alex – „Aj napriek zápachu to bolo veľmi zaujímavé, lebo sme sa dozvedeli koľko úsilia je za tým, aby sa prečistila špinavá odpadová voda. Všetci zamestnanci boli veľmi milí a najmä pán majster, ktorý nás sprevádzal. Heslo dňa: kde my končíme, oni začínajú. J

Ôsmaci Toby, Katka, Karolínka, Sofi, Zuzka, Majo: Exkurzia do VVS – čistiarne vôd sa nám veľmi páčila, nasali sme množstvo čerstvých informácií. Zistili sme, že vyčistiť vodu nie je len tak, a že za tým je veľa úsilia a práce. „Kde my končíme – oni začínajú“ – toto je motto, ktoré je veľmi výstižné a všetci si ho budú určite dlho pamätať.

Ďakujeme pani Martine Schaffer za ústretovosť pri organizovaní našej exkurzie a veľké ďakujem patrí pánovi majstrovi VVS Klementovi Kajátimu za to, ako krásne nám sprostredkoval celý proces čistenia vody.

FOTKY si môžete pozrieť TU.

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2017/2018. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.