Geča – Rodinné múzeum

Geč a - Rodinné múzeum 03

     V druhú aprílovú sobotu sme sa za krásneho jarného počasia vybrali spoznávať ľudové tradície a zvyky nášho regiónu. V Geči sme navštívili Rodinné múzeum a galériu ľudového umenia Pauly Kocelkovej, ktoré je pre návštevníkov sprístupnené od roku 2014. V múzeu táto pani vystavuje dedičstvo po svojich predkoch v podobe nábytkov, abovských krojov, úžitkových a pracovných nástrojov, dobových hračiek… Interiér dopĺňajú nádherné kolekcie ručných prác majiteľky, ktorá sa im venuje vyše päťdesiat rokov. Po prehliadke múzea sme zašli do Čane na malé občerstvenie a potom sme sa vrátili späť do Trsteného peši popri rieke Hornád. Chválime žiakov za disciplínu a veríme, že sa im tento krásny výlet páčil.

FOTKY si môžete pozrieť TU

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2017/2018. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.