Svetový deň vody 2018

      Voda. Životodarná tekutina, tak často braná ako samozrejmosť. Voda. Téma, ktorú sme si zvolili ako hlavnú tému v programe Zelená škola, ktorou sme už tretie certifikačné obdobie. Viesť našich žiakov k zodpovednosti o seba a o svoje okolie sa snažíme nie len v priamom vyučovacom procese ale aj rôznymi aktivitami, ktorými tento proces obohacujeme.     Svetový deň vody sme aj tento školský rok oslávili aktivitami, v ktorých mohli naši žiaci prejaviť svoju vlastnú kreativitu ale aj schopnosť spolupracovať s ostatnými a presadiť sa v kolektíve. Po spoločnom úvode a zhliadnutí videa „Príbeh balenej vody“ mohli žiaci ochutnať rôzne druhy vody, kde porovnávali kvalitu a chuť a snažili sa rozpoznať akú vodu práve ochutnali. Po ochutnávke pracovali vo svojich triedach, pripravovali spoločne environmentálnu nástenku, a individuálne sa zapojili do výtvarnej a literárnej súťaže. Všetka námaha a snaha bola v závere ocenená a najlepšie práce vyhodnotené a odmenené diplomom a malou vecnou cenou. Výsledkom sú nie len práce žiakov ale ich uvedomelosť, nové poznatky o vode a životnom prostredí a pro environmentálne cítenie, ktoré je v dnešnom svete tak žiadúce .

FOTKY si môžete pozrieť TU.

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2017/2018. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.