Okresné kolo FUTSAL ŽIAKOV ZŠ

     

Chrípková viróza nás nemilo prekvapila v pondelok ráno 27. 11. 2017. „Sedem statočných“  sa vybralo na futsalové okresné kolo žiakov ZŠ do Čane.

     Žreb určil zloženie skupín. V našej sme sa stretli s rovesníkmi zo ZŠ Čaňa a ZŠ Moldava Severná.
     Prvý zápas v skupine nám vyšiel. Pod naše víťazstvo 3:1 sa podpísali chyby domácich, ktoré sme dokázali pohotovo využiť. V tomto zápase sa gólovo dvakrát presadil Dávid Marcin a Raz Erik Fogaraš.
     Po víťazstve nad Čaňou sme vedeli, že semifinále máme isté. Skúsili sme isté zmeny v zostave, aby si rôzne posty vyskúšali viacerí hráči. Žiaci z Moldavy od úvodného hvizdu ukázali, kto bude pánom ihriska. Robili sme veľké chyby, za ktoré nás súper kruto trestal. Druhý zápas nám vôbec nevyšiel. Prehrali sme ho 0:6.
     S maličkou dušičkou sme nastúpili v semifinále proti ZŠ Seňa. Tlak súpera v prvom polčase sme ustáli a prehrávali sme iba 1:0. V druhom polčase naši chlapci zlepšili hru, pristupovali zodpovedne k bráneniu, prihrávke, kombinácii a  častejšie sme zakončovali strelou na bránu. Po nervydrásajúcom druhom polčase sme nakoniec vedenie strhli na svoju stranu a vyhrali 5:4. Gólovo sa presadili Peter Bartko, 2x Dávid Marcin a 2x Erik Fogaraš.
     Vo finále sme sa opäť stretli s Moldavou. Nebol to zápas podobný tomu v skupine. Na obidvoch stranách sa prejavovala únava. Bojovali sme zubami-nechtami, odolávali sme tlaku súpera, no napriek tomu sme prehrali 4:0
     Ráno by nám ani na um neprišlo, že „sedem statočných“ vybojuje krásne druhé miesto
     Chlapcom ďakujeme za reprezentáciu a gratulujeme…

 Školu reprezentovali: Peter Bartko, Richard Ruščák (6. roč.), Alex Kiš(7. roč.), Gabriel Pástor (8. roč.), Daniel Bramuka, Erik Fogaraš, Dávid Marcin (9. roč.).

Fotky si môžete pozrieť TU.

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2017/2018. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.