Tvorivé dielničky

 

     Posledný septembrový víkend mali naši prváci možnosť navštíviť v škole tvorivé dielničky zamerané na ľudové remeslá, konkrétne tkáčstvo. Pod vedením p. doc. Silvie Lukačínovej sa veľa dozvedeli o vzniku tkáčskeho remesla, výrobe priadzí, kolovrátkoch i tkáčskych stavoch. Naživo si mohli vyskúšať „kočovnícke tkanie“ pomocou hrebienka, dlhší koberček alebo taška sa dá utkať na väčších i detských drevených tkáčskych stavoch. Vlastnoručne si pomocou plastovej ihly a pomôcky na detské tkanie vyrobili zábavné strašidielko.

Deťom sa dielnička veľmi páčila, dúfame, že sa v podobnom priaznivom duchu stretneme aj nabudúce, pri ďalšom ľudovom remesle.

FOTKY si môžete pozrieť TU.

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2017/2018. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.