Environmentálna výučba Ekocentrum SOSNA

Dňa 20. septembra 2017 sa naši starší žiaci  v rámci programu Zelená škola zúčastnili na environmentálnej výučbe v  Ekocentre SOSNA v Družstevnej pri Hornáde. 

Tu sme s veľkým záujmom poznávali bylinkovú záhradu, Hobití dom, zelenú strechu, toaletu, ktorú netreba splachovať pitnou vodou, prírodné jazierko, recyklované ihrisko, ukážky funkčného využitia obnoviteľných zdrojov energie aj dažďovej vody. Výklad pani Silvie Szabóovej o využití rôznych prírodných stavebných materiáloch bol tiež veľmi zaujímavý a úspešne sme zvládli aj záverečný test. Ďakujeme združeniu Priatelia trstenskej prírody za sponzorský dar vo forme uhradenia cestovných nákladov.

FOTKY si môžete pozrieť TU.

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2017/2018. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.