Koncoročný školský výlet – 1. stupeň

     Koncoročný školský výlet prvého stupňa sa konal na dvoch miestach. Najprv sme sa vybrali do Solivaru v Prešove Táto národná kultúrna pamiatka, ktorá  patrí medzi najvýznamnejšie technické pamiatky na Slovensku je unikátny komplex technických objektov na čerpanie a varenie soli zo soľanky, pochádzajúci zo 17. storočia. Žiaci si podrobne vypočuli históriu Solivaru a prezreli si dobové exponáty. Potom sme sa nasmerovali na Spiš, konkrétne do Markušovského kaštieľa a k nemu patriaceho letohrádku Dardanely. Expozícia poukazuje na vývoj a typové zastúpenie nábytkového umenia a interiérových doplnkov, chronologicky usporiadaných od 17. storočia až po začiatok 20. storočia.

     Veríme, že sa žiaci týmto zážitkovým učením dozvedeli opäť niečo zaujímavé a nové. Prajeme všetkým pekné prázdniny plné nádherných zážitkov 🙂 …

FOTKY si môžete pozrieť TU.

 

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2016/2017. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.