Horovova Čaňa


Príjemné popoludnie v literárnom duchu sme strávili v ZŠ Čaňa, kde sa 19. mája 2017 konal literárny kvíz na počesť básnika Pavla Horova, ktorý v rokoch 1935- 1938 pôsobil ako učiteľ na vtedajšej ľudovej škole v Čani. Kvízy, hádanky, prešmyčky, rébusy overili vedomosti z literatúry, popasovali sme sa aj s materinským jazykom pri písaní príbehov, básní z vybraných slov, prípadne na zadanú tému. Za jednotlivé ročníky v dvojčlenných zoskupeniach našu školu reprezentovali: 6. ročník- Lívia Vargová a Viktória Ružičková, 7. ročník- Zuzka Olexová a Laura Drotárová a za 8. ročník- Janka Semanová s Denisou Lackovou, ktoré si vysúťažili 1. miesto vo svojej kategórii. Víťazkám gratulujeme a pevne veríme, že o rok budú mať nasledovníčky.

Fotky z tejto akcie si môžete pozrieť TU.

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2016/2017. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.