Rovesnícke vzdelávanie

   
      Poznatky, skúsenosti, nápady k téme odpad, ktorej sa v rámci Zelenej školy venujeme na našej škole už druhý rok, sme využili pri rovesníckom vzdelávaní. Táto metóda je založená na princípe: „Učíme sa navzájom,“ teda, že žiaci učia svojich spolužiakov.
My sme v rámci tohto vzdelávania dňa 20.4. navštívili žiakov 5.C na Základnej škole v Čani a potom 24.4 žiačky 8. ročníka Denisa Lacková, Natália Olexa, Karolína Patriková a Janka Semanová zrealizovali náš výučbový program aj u piatakov na Základnej škole v Ždani. V Čani tému odpad prezentovali žiačky Katarína Cebáková, Sofia Fortunová a Zuzka Olexová.  Obe skupiny dievčat mali pripravenú zaujímavú prezentáciu o odpade, rôzne videá a na konci kvíz, pri ktorom žiaci museli hľadať správne odpovede na 12 plagátoch o odpade, ktoré sme vypracovali v rámci kolégia Zelenej školy. Víťazi kvízu boli odmenení „recypeňaženkou s cukríkmi“ z použitých plastových fliaš.

      Okrem toho dňa 26.4 sme absolvovali žiačky Stanka Liberková, Viktória Ružičková, Lívia Vargová, Laura Kunayová a Karolína Rečová rovesnícke vzdelávanie v Materskej škole v Trstenom pri Hornáde. Pre tých najmenších sme nacvičili rozprávku o Lesanke, Papierenke, Plastenke a kráľovičovi Tetrapakovi a jej cieľom bolo naučiť deti triediť odpad. Na konci sme sa spoločne naučili aj spievať pieseň Smetiari, smetiari.

     Rovesnícke vzdelávanie prinieslo so sebou nové zážitky a skúsenosti, verím, že, na oboch stranách. Dúfame, že aj v budúcnosti sa nám podarí ešte niečo podobné zrealizovať.

Fotky si môžete pozrieť TU.

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2016/2017. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.