Návšteva divadelného predstavenia – 1. stupeň

V piatok, 28. apríla sa žiaci 1. st. vybrali do Košíc navštíviť divadelné predstavenie v bábkovom divadle v Košiciach.

Bábková hra Čert a Kača vychádza z motívov obľúbenej českej ľudovej rozprávky, ktorú napísala spisovateľka Božena Němcová. Deti sa zoznámili s hádavou a papuľnatou Kačou, ktorá by sa iba zabávala a najradšej zo všetkého stále tancovala. Ale s neupravenou a zafúľanou dievčinou nikto tancovať nechce… Až sa zjaví Čert a neskôr Miško a všetko je zrazu inak..

V divadielku herci okrem marionety /ktorú deti videli v našej hre/ oživujú rôzne druhy bábok a predmetov. Tie si mohli deti poobzerať a odfotiť vo vstupných priestoroch divadla. Pripomenuli si zábavné aj strašidelné postavy z rozprávok.  Počas predstavenia sme počuli spev, ľudovú kapelu, videli sme ľudový tanec na dedinskej tancovačke. Autorom scénickej hudby a pesničiek je známy košický hudobný skladateľ Marián Čekovský.

FOTKY si môžete pozrieť TU.

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2016/2017. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.