Deň Zeme


    Každoročne je 22.apríl venovaný našej Zemi. Tento deň upozorňuje ľudí na dopady ničenia životného prostredia. Aj na našej škole sme sa rozhodli osláviť sviatok našej planéty Zem rôznorodými aktivitami.

Jednou z nich bol deň bez odpadu a súťaž medzi jednotlivými ročníkmi o zelenú triedu. Sformulovali sme päť pravidiel – desiaty v lunchboxoch, pitie v univerzálnych fľašiach, ráno prísť pešo alebo bicyklom do školy, mať na konci dňa poriadok a prázdne koše v triedach, ktoré sme sa snažili všetci dodržať.  Za

dodržanie týchto pravidiel triedy získavali body a zelenou triedou na 1.stupni sa stali tretiaci a na 2.stupni piataci.

      Pre prvý stupeň bola pripravená akcia ochutnávania darov Zeme v podobe ovocných a zeleninových nátierok, ktoré pripravili žiačky druhého stupňa v rámci záujmového krúžku Varíme, pečieme. Žiaci sa v úvode dozvedeli veľa o vhodných stravovacích návykoch, ktoré sú veľmi dôležité pre ich správny vývoj a preto, aby boli v škole sústredení a plní energie. Po ochutnávaní si opakovali nadobudnuté poznatky tvorením správnych denných jedálničkov a potravinových pyramíd.

      Stvárniť svetadiely a rozmanité krajiny našej Zeme sa pokúsili žiaci druhého stupňa. Zaujímavé a nápadité oblečenie výstižne znázornilo charakteristickú črtu svetadiela či konkrétnej krajiny. Celý vyučovací deň tak bol opäť raz trochu iný, výnimočný a obohacujúci o nové zážitky a vedomosti.

FOTKY si môžete pozrieť TU.

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2016/2017. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.