Jarný zber papiera

   
     Zachránili sme 47 stromov!  To je to najpodstatnejšie konštatovanie po jarnom zbere papiera, ktorý na našej škole prebiehal v dňoch od 3. do 7. apríla 2017. Vyzbierali sme papier, z ktorého veríme, že sa po recyklácii vyrobia nové veci, napr. zošity, kancelárske papiere a iné. Ušetrili sme nielen naše lesy, stromy a drevo v nich, ale dokonca aj vodu, energiu a suroviny, ktoré sú potrebné pri ťažbe dreva a prvotnej výrobe papiera.

     A kto sa stal najväčším zberačom papiera?  Po sčítaní množstva doneseného papiera za obdobia jeseň 2016 a jar 2017 v tomto školskom roku sme dospeli k takémuto poradiu: na 3. mieste sa umiestnili naši chrobáci, prváci (949 kg), na 2. mieste ôsmaci (1 119 kg) a na 1. mieste usilovní a šikovní tretiaci (1 207 kg).

     Hoci nás teší, že sme spolu počas obidvoch zberov vo všetkých triedach vyzbierali 6 269 kg papiera, v skutočnosti by sme však boli radi, keby toho papiera bolo každý rok menej a menej, čo by znamenalo, že sme sa naučili s papierom rozumne zaobchádzať a hlavne ním šetriť. Lebo ako jeden múdry človek povedal: „Záchrana životného prostredia nie je otázkou ohľaduplnejších technológií, ale predovšetkým ohľaduplnejších ľudských postojov a prístupov k prírode.“

FOTKY si môžete pozrieť TU.

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2016/2017. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.