Testovanie 9 – 2017

     

Dňa 5. apríla 2017  sa naši žiaci 9. ročníka zúčastnili celoslovenského testovania žiakov 9. ročníka základných škôl pod názvom Testovanie 9 – 2017.

Žiaci si overili svoje vedomosti  z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra. Cieľom  tohto testovania je získať prehľad o výkonoch žiakov na výstupe zo stupňa ISCED 2, porovnať ich výkon v testoch a poskytovať školám spätnú väzbu a kompletnejší prehľad o testovaných predmetoch, ktorý môže pomôcť pri skvalitňovaní vzdelávania. Výsledok žiakom slúži ako podklad pre prijímacie skúšky na stredné školy. Ukážky testov sú zverejnené na stránke NÚCEM: http://www.nucem.sk/sk/testovanie_9.  Výsledky naši žiaci by mali poznať koncom apríla 2017.                                              

     Našim deviatakom držíme palce, dúfame, že do toho dali všetko tak, ako aj učitelia, ktorí ich pripravovali:  pani učiteľka Szalonová (matematika) a pán učiteľ Timuľak (slovenský jazyk a literatúra).

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2016/2017. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.