Literárne popoludnie- 29. 03. 2017

     

     Poslednú marcovú stredu sa dobrovoľníci z druhého stupňa stretli na literárnom popoludní a zábavným spôsobom si pripomenuli, že marec je každoročne, mimo iného, aj mesiacom knihy.
     Po nesmelom úvode si žiaci zahrali literárne pexeso. Každý sa na moment stal literárnym hrdinom, postavou, spisovateľom alebo priam celým literárnym dielom a už ostávalo len si nájsť tú správnu dvojicu. Našli sa Kain a Ábel, Maťko s Kubkom aj Rómeo s Júliou. Po tejto rozcvičke, v ktorej sme si rozhýbali kostry a hlavičky, nasledovala vedomostná súťaž. Žiaci  boli rozdelení do troch skupín. Reprezentant každej dostal do ruky terčík, na ktorom boli dve odpovede- áno/nie. Žiaci terčíkmi odpovedali na kladené otázky, ak odpovedali správne prenechali miesto ďalšiemu zo skupiny, ak bola ich odpoveď nesprávna, tak robili reparát, pokiaľ správne neodpovedali. Hra bola vyvážená, keďže boli skupiny premiešané a otázky zamerané nielen na učivo, ale aj na porozumenie a postreh. Pre žiakov najpútavejšou bola hra „čelovky“, v ktorej si žiaci vytiahli čelenku a stali sa Winnetouom, Grázlikom Gabom, alebo hlavnou postavou. Už len zistiť kým sú… Spolužiakom kládli pomocné otázky, aby zistili čo najviac o sebe, a potom to už bola hračka! Pani učiteľka Focková s pánom učiteľom Timuľakom žiakom ukázali, že literatúra môže byť zábavná a dá sa pri nej zasmiať. Tešíme sa na podobné podujatie aj o rok.

FOTKY si môžete pozrieť TU.

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2016/2017. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.