Svetový deň vody

V stredu 22. marca sa to v našej škole hemžilo modrými farbami. Prečo? Podobne ako každý rok aj tento sme oslavovali Svetový deň vody, ktorý si už od roku 1993 pripomíname vždy 22. marca. Symbolickým modrým oblečením sme na jednej strane chceli vyjadriť vďaku za to, že žijeme v priestore, v ktorom máme dostatok pitnej vody, na druhej strane si však uvedomujeme, že je ešte veľa spôsobov, ako môžeme vodu chrániť a šetriť ňou. Okrem oblečenia sme mali na chodbách nalepené rôzne odkazy s alarmujúcimi informáciami o vode. Naši ôsmaci a deviataci tieto informácie využili pri písaní úvahy o vode na hodine slovenského jazyka. Ale aj na iných hodinách a v iných triedach prebiehali rôznorodé aktivity: na matematike sa počítali príklady o vode, na geografii žiaci pozerali zaujímavý dokument a oceánoch, na technických prácach sa pracovalo s interaktívnym softvérom s názvom tajomstvo vody, na 1. stupni žiaci prezentovali svoje práce a šetrení vodou a mnoho ďalších aktivít o vode bolo súčasťou našich vyučovacích hodín v stredu, 22. marca.

FOTKY si môžete pozrieť TU.

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2016/2017. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.