Tricklandia – Starý Smokovec

     Tentokrát sme sa v rámci turistického a vlastivedného krúžku rozhodli navštíviť Starý Smokovec. Najprv sme príjemnou vychádzkou, v „sprievode“ veľkých snehových vločiek, došli k pekne upravenému okoliu miestneho prameňa Smokoveckej kyselky s kaskádovým potôčikom, po ktorom vyteká voda. Prameň poskytuje pitnú liečivú vodu slabého minerálneho zápachu a dobrej chuti. Potom sme už celí natešení navštívili múzeum optických ilúzií – Tricklandiu.  Toto múzeum je založené na trick arte – umení optických ilúzií. V ňom nás čakalo mnoho zábavy, no vari najväčšmi sme si užili veľké zrkadlové bludisko. Výlet sme zavŕšili chutným koláčikom v cukrárni priamo pod lanovkou. Bol to veľmi príjemne a zábavne strávený čas…

Ďalšie fotky si môžete pozrieť TU.

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2016/2017. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.