Exkurzia v múzeu a planetáriu

Radšej raz zažiť ako stokrát počuť

Žiaci siedmeho, ôsmeho a deviateho ročníka sa vybrali v sprievode svojich učiteľov do Košíc, aby navštívili Východoslovenské múzeum. V utorok 14. marca sa tak mohli stretnúť s históriou tvárou v tvár. Žiaci si prezreli výstavu , ktorá bola pripravená k stému výročiu úmrtia cisára Františka Jozefa I. Zároveň si mohli žiaci poobzerať  výstavu venovanú oblečeniu jej manželky, Alžbety Bavorskej s názvom Kráľovná Alžbeta a móda. Prezentácia historických kópii šiat obľúbenej panovníčky Sissi upútala predovšetkým dievčatá. Sprievodkyňu tak čakali mnohé zvedavé otázky zo strany žiačok. Ako bonus si žiaci prezreli i prezentáciu výstavy  o nevšednej architektúre maďarského architekta. A aby histórie nebolo priveľa, deti navštívili planetárium v budove košického Technického múzea. Behom hodinovej ukážky „obleteli“ nočnú oblohu na celom svete a rozšírili si svoje obzory o astronomické poznatky a o vzniku vesmíru. Aj týmto spôsobom je možné zakúsiť dotyk histórie.

FOTKY si môžete pozrieť TU.

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2016/2017. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.