Literárna súťaž „ Neboj(í)me sa hávede?!“

     Slovenská agentúra životného prostredia Banská Bystrica vyhlásila 5. ročník literárnej súťaže pre žiakov II. stupňa základných škôl a študentov stredných škôl v Slovenskej republike. Témou tohto ročníka je vyzvať mladých umelcov k vytvoreniu slovného opisu, či humornej príhody, ktorá pozitívne vyzdvihuje vlastnosti užitočného hmyzu, pavúkov, žiab, hadov, netopierov či iných živočíchov, ktoré s nami môžu aj nemusia zdieľať spoločný priestor. Prostredníctvom literárnych diel upozorniť na ich dôležitú funkciu na našej planéte a vzbudiť u svojich rovesníkov pocit úcty a pokory voči týmto organizmom aj napriek tomu, že v nich hneď nevzbudzujú pocit dôvery. Naša „Zelená škola“ sa súťaže zúčastnila s literárnymi prácami Stanky Liberkovej zo 6. ročníka- „Môj kamarát z lesa“ a Sofii Fortunovej zo 7. ročníka s prácou „Žabí princ.“ Obom držíme prsty!

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2016/2017. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.