4. miesto v OK vo florbale žiakov ZŠ

ok-vo-florbale-ziakov-01
     Po postupe z predkola sme sa s naším chlapčenským výberom 22. 11. 2016 zúčastnili  okresného kola vo florbale žiakov v ZŠ Rozhanovciach. Konkurencia 8 základných škôl sľubovala  zaujímavý priebeh turnaja.

     Žreb nás zaradil do skupiny A spolu so ZŠ Čaňa, ZŠ Moldava nad Bodvou (Severná 21) a ZŠ Malá Ida. V skupine B si sily zmerali ZŠ Medzev, ZŠ Ruskov, ZŠ Rozhanovce a  ZŠ Valaliky.

     V prvom zápase sme nastúpili proti chlapcom zo ZŠ Malá Ida. Zápas bol vyrovnaný. Rýchle akcie sa presúvali z jednej stranu na druhú. Nikto nechcel urobiť chybu. Nedarilo sa nám dotlačiť loptičku do súperovej bránky. Pred koncom vyrovnaného zápasu sa nášmu súperovi podarilo streliť víťazný gól. Prehrali sme 0:1.

     Druhým naším súperom bol výber chlapcom z Moldavy nad Bodvou. V tomto zápase sme sa snažili viac strieľať a nezašívať sa príliš v rohoch ihriska. Hrali sme technickejšie viac sme kombinovali. Šťastie sa tentokrát priklonilo na našu stranu. Zápas sme vyhrali 2:1. Strelecky sa presadili S. Béreš a D. Sontág.

     Ak sme chceli pomýšľať na postup zo skupiny, museli sme chlapcom zo ZŠ Čaňa zdolať. Naši chlapci sa snažili pre postup urobiť maximum. Bojovali jeden za druhého a kolektívne sa snažili dosiahnuť priaznivý výsledok. To sa nakoniec aj podarilo. Chlapcom zo ZŠ Čaňa sme zdolali 2:1. Naše góly zaznamenali opäť S. BérešD. Sontág.

     V skupine sme obsadili 2 miesto. To znamenalo postup do semifinále, v ktorom sme sa stretli s domácou ZŠ Rozhanovce. V úvode zaskočil všetkých E. Fogaraš, ktorý nás po peknej individuálnej akcii dostal do vedenia. Agresívna hra domáci viedla k vyrovnaniu, ba dokonca sa ujali aj vedenia. Na konci zápasu sme otvorili hru celkom, čo viedlo k ďalšiemu inkasovanému gólu. Boj o postup do finále sme prehrali 1:3.

     V boji o tretie miesto boli našimi poslednými súpermi chlapci zo ZŠ Valaliky. Aj v tomto zápase sme v úvode viedli, ale nedokázali sme si toto naše vedenie udržať. Chyby v obrane a nepresné prihrávky nás stáli vytúžené 3. miesto. Výsledok 3:1 bol pre našich chlapcom obrovským sklamaním. Obsadili sme celkové 4.miesto.

     Na záver však treba podotknúť, že turnaj bol veľmi vyrovnaný. Chlapci zo všetkých škôl podali výborné výkony a bojovali až do poslednej minúty.

Prvé miesto si vybojovala ZŠ Rozhanovce, ktorá si vo finálovom zápase poradila so ZŠ Valaliky 3:1.

Vzorne našu školu reprezentovali:

Samuel Béreš, Matej Mackanič, Daniel Sontág, Timotej Marcinek, Tomáš Labanský,  Marek Šolc (9. roč.), Daniel Bramuka, Erik Fogaraš, Dávid Marcin, Ľubomír Pástor (8. roč.), Sebastián Šelepský (6. roč.).

     Všetkým chlapcom ďakujeme.

Fotky si môžete pozrieť TU.

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2016/2017. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.