Predkolo OK vo florbale žiačok a žiakov ZŠ

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt floorball wallpaper     
V piatok 18. 11. 2016 sa naše dievčenské i chlapčenské výpravy pokúšali vybojovať postup  do hlavných fáz turnajov vo florbale. V ceste k postupu nám stali celky zo ZŠ Kysak.


     Pre všetky naše žiačky to bol prvý takýto turnaj. Dievčatá nastupovali na palubovku odhodlané podať čo najlepší výkon. Keďže pre všetky dievčatá to bol krst ohňom, do predkola sme išli hlavne s cieľom získavať cenné skúsenosti. Zvyknúť si na telocvičňu (oproti našej cvičebni) robí našim žiakom najväčší problém. Dievčatá sa snažili, no ich súperky od začiatku zobrali opraty zápasu do svojich rúk. Rýchlo si vytvorili bezpečný náskok. Napriek nepriaznivej situácii naše dievčatá bojovali z celých síl. Prvý polčas sme síce prehrali 0:4, ale výkon našich dievčat bol sympaticky a z minúty na minútu sa zlepšoval. Druhý polčas mal podobný scenár. Veľkým pozitívom boli dva góly, ktoré zaznamenali aj naše dievčatá (K. Patriková a L. Kunayová). Zápas síce dievčatám nevyšiel, sme prehrali 8:2, no dievčatá sa nevzdali a ich výkon predznamenáva, že v budúcnosti budú oveľa silnejšie.

     Chlapci nastupovali s cieľom vrátiť súperom prehru dievčat. Od začiatku sme výborne kombinovali, behali, prihrávali a hlavne premieňali svoje šance. Ujali sme sa vedenia a náskok zvyšovali. Podcenenie situácií a zle rozohrávky však aj súper vedel trestať. Náskok bol už len dvojgólový. 1. polčas sme vyhrali 4:2. Po prestávke sme opäť výborne začali. Súper sa však nevzdával. Hra bola rýchla. Náš náskok sme troma rýchlymi gólmi zvyšovali. Domáci však po troch, rovnako rýchlych góloch, zápas zdramatizovali. Po hvizde sme sa tešili z víťazstva 7:5, no hlavne z postupu do turnaja v utorok 22. 11. 2016 v ZŠ Rozhanovce. Strelci našich gólov: E. Fogaraš – 4, Šelepský, Mackanič, Bramuka.

    Po vzájomnom záujme a dohode si exhibične zahrali ešte raz jeden polčas dievčatá aj chlapci. Hneď sa potvrdilo, že naberať skúsenosti je dobrá škola. Naše dievčatá hrali disciplinovane vpredu i vzadu. Dokázali sa súperovi vyrovnať a už to nebol zápas iba jedného tímu. Dievčatá prehrali už iba 1:2.

     Chlapci svoj druhý zápas brali ako tréning a skúšali rôzne signály a formácie. Schuti si zahrali a zabehali. Svoj postup potvrdili aj v tomto exhibičnom zápase stavom 4:1

     O postup do hlavnej fázy turnaja za našu školu bojovali:

Karolína Patriková, Denisa Lacková, Jana Semanová (8. roč.), Laura Kunayová (7. roč.), Lívia Vargová, Nina Vancáková (6. roč.), Daniela Patriková (5. roč.),

Samuel Béreš, Matej Mackanič, Daniel Sontág, Timotej Marcinek (9. roč.), Daniel Bramuka, Erik Fogaraš, Dávid Marcin (8. roč.), Sebastián Šelepský (6. roč.).

     Dievčatám i chlapcom ďakujeme za reprezentáciu.

Fotky si môžete pozrieť TU.

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2016/2017. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.