Exkurzia – Kosit

kosit-5
Dňa 15.11.2016 sme splnili ďalšiu aktivitu v rámci Zelenej školy, tým že sme navštívili centrum environmentálnej výchovy vo firme Kosit v Kokšov – Bakši. Exkurzie sa zúčastnili žiaci 6. ročníka a kolégium Zelenej školy zo 7. a 8. ročníka.

     Prvé 2 hodiny sme strávili v interiéri s pani Mgr. Silviou Karolyiovou, ktorá nám predstavila firmu Kosit pomocou videí, ktoré natočili, potom nám rozprávala, aké aktivity Kosit robí, ale bavili sme sa aj všeobecne o odpadoch a o ochrane životného prostredia na Slovensku. Dozvedeli sme aj o nemalých číslach každodenného množstva spracovaného odpadu. Denne do firmy Kosit prichádza 180 áut s odpadom, ktoré tu každý deň dovezú asi 290 ton odpadu.

     Odpad nemusí skončiť len niekde na skládke alebo v spaľovni. Po správnom vytriedení a následnej recyklácii sa môže opätovne využiť. Záleží len nás, či separáciou v našich domácnostiach, školách, firmách tomuto pomôžeme. Do roku 2020 by malo Slovensko triediť až 50% odpadu. Podľa štatistík momentálne triedime 10%, aj keď realita je podľa našej lektorky len 6%.

     Jednou z aktivít, ktoré boli pre nás pripravené, bola skupinová práca, kde sme si mali pripraviť tlačovú konferenciu k téme – Deň odpadového hospodárstva v našej obci. Hovorcovia, ktorí prezentovali výsledky našej práce, boli odmenení tričkom.

     Potom sme sa presunuli von a absolvovali prehliadku niektorých pracovísk. Okrem veľkých háld  odpadu okolo ktorých sme prechádzali, sme videli a aj poriadne cítili dotrieďovaciu linku na plast, odškvarovňu a halu, v ktorej sa dotrieďuje papier. Na konci sme sa spoločne odvážili na váhe, na ktorej sa vážia autá s odpadom (bolo to 1060 kg), odfotili, poďakovali a rozlúčili s pani Karolyiovou.

FOTKY si môžete pozrieť TU.

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2016/2017. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.