Predkolo OK vo futsale žiakov ZŠ

futsal-ball-4-3119-721105_613x460

Prebojovať sa do hlavnej súťaže OK vo futsale žiakov ZŠ sa pokúšali naši žiaci cez žiakov ZŠ, Severná 21 v Moldave nad Bodvou v pondelok 7.11. 2016.

Od úvodného hvizdu chlapci domácej základnej školy prevzali iniciatívu. Nepúšťali našich chlapcov k lopte, pozične dobre clonili a výborne kombinovali. Netrvalo dlho a ujali sa vedenia. Naši chlapci pôsobili zakríknuto a len ťažko si zvykali na systém hry. Podmienky však boli rovnaké pre obe družstvá. Z celých síl sa naši chlapci snažili tlačiť dopredu, no zabúdali na zadné dvierka. Moldavčania využívali každú jednu chybičku a zvyšovali svoj náskok. Na góly súperov sme dokázali odpovedať v prvom polčase iba raz. Na konci prvého polčasu svietil na ukazovateli skóre stav 6:1 v náš neprospech.

Chlapci počas prestávky skúšali ospravedlňovať svoj výkon výhovorkami: „Nemáme telocvičňu, nie sme zvyknutí na taký priestor.“ No neobstáli. Futbalistu futbalistom nerobia telocvičňa či iné priestory, ale výkony. Do druhého polčasu sme nastúpili zodpovednejšie – viac sme sa tlačili na súpera a prerušovali sme akcie. Súper však rýchlejšie reagoval a vždy bol o krok pred nami. Bojovnosťou sme si dokázali po rýchlych brejkoch vypracovať čisté gólové akcie, ktoré sme však nedokázali využiť. Nedáš – dostaneš, platilo aj tentokrát a niekoľkokrát. Súper si vychutnával hru. Nedarilo sa ani starším, ani mladším žiakom. Chyby sa množili a góly pribúdali. Kalich horkosti si naši chlapci vypili až do dna. V Moldave sme prehrali vysoko 12:3. Góly nášho tímu zaznamenali: Daniel Sontág 2, Samuel Béreš 1.

Veríme, že napriek vysokej prehre nezanevrú naši chlapci na šport a bude ich to motivovať k lepším kolektívnym i individuálnym výkonom.

Prebojovať sa do okresného kola snažili: Samuel Béreš, Matej Mackanič, Daniel Sontág, (9. roč.), Daniel Bramuka, Erik Fogaráš, Ľubomír Pástor (8. roč.), Matej Rúžička, Gabriel Pástor (7. roč.), Martin Ferčák, Sebastián Šelepský (6. roč.).

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2016/2017. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.