Jesenný zber papiera

zber
Už tradične sa v našej škole v dňoch od 18. do 21. októbra uskutočnil jesenný zber papiera. Ako Zelenej škole nám záleží na našom životnom prostredí a samozrejme aj na našich lesoch.

     Každá tona vyzbieraného papiera zachráni 17 stromov. Počas jesenného zberu sa nám podarilo vyzbierať 3 482 kg papiera, čím sme zachránili 58       stromov. Najviac papiera do školy aj napriek nie príliš priaznivému počasiu doniesli žiaci 8. ročníka (875 kg). Na druhom mieste sa umiestnili  štvrtáci (484 kg) a tretí najväčší zberači boli naši najmladší žiaci – prváci (426 kg). Zbierať a triediť odpad sa oplatí, pretože použitý papier sa dá recyklovať a použiť pri výrobe nového papiera až 6-krát. Recyklovanie papiera znižuje znečistenie ovzdušia o 75%, spotrebu vody o 35% a spotrebu energie o 75%.

dsc_0306

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2016/2017. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.