1. kolo veľký futbal ZŠ chlapci – Coca-Cola Cup

logo-ccc
Po jesenných prázdninách a sviatočných dňoch sme sa tešili na 02. 11. 2016. Hlavným dôvodom bolo 1. kolo vo veľkom futbale žiakov základných škôl Coca-Cola Cup-u. V prvom kole nám žreb pridelil súpera ZŠ Slanec. Namotivovaní, plní odhodlania i očakávania sme sa vybrali na tento zápas.

Zápas s našim súperom sa odohral na neutrálnej pôde na futbalovom ihrisku v Kalši. Na ihrisko sme vybehli odvážne, nebojácne. Nenechali sme sa rozhodiť ani úvodnými prihrávkami domácich hráčov. Pokusy domácich sme prerušovali ešte v ich začiatku a tým sme znervózňovali súpera, čo viedlo ich chybám. Výborným pressingom sme bojovali o každú loptu. Netrvalo dlho a iniciatívu sme prebrali my a častejšie ohrozovali súperovho brankára. Nútili sme súpera robiť chyby. Po vybojovaní lopty v strede ihriska peknou samostatnou akciou a ešte krajším zakončením nám urobil radosť Samuel Béreš. Ujali sme sa vedenia 0:1. Hralo sa väčšinou v strede ihriska. Súper sa iba veľmi sporadicky dostával pred našu bránku a poriadne ani neohrozil nášho brankára. Po hrubej chybe domácich obrancov a sóle z vlastnej polovice ihriska loptu až do súperovej bránky dopravil Martin Ferčák. Na 0:3 zvyšoval a pekným lobom prekvapil všetkých, no najmä domáceho brankára, Matej Mackanič. Do konca prvého polčasu sa už nič zaujímavé neudialo.

Druhý polčas naši chlapci vôbec nezačali dobre. Nepresné prihrávky, podcenenie situácií a obrovské chyby v obrane viedli k našim rýchlo inkasovaným dvom gólom. Stav sa rýchlo zmenil a už to nebol jednoznačne náš zápas. Nášmu súperovi veľmi pomohla zmena brankára. Ten sa postavil do útoku a našim obrancom dal poriadne zabrať. Našim sa nedarilo. Hrali veľmi nepresne a nervózne. Kolektívny výkon, chuť po víťazstve i famózne zákroky nášho brankára nám stále dávali šancu na dobrý výsledok. Trošku nás upokojil Daniel Bramuka štvrtým gólom. Súper aj napriek dvojgólovej strate cítil šancu na dobrý výsledok. Aj do tretice sa podarilo nášmu súperovi streliť nám gól. Štvrtý, vyrovnávajúci gól, však už neprišiel a my sme sa mohli tešiť z postupu sa ďalšieho kola. Zápas sme vyhrali 4:3.

Našu školu reprezentovali: Samuel Béreš, Matej Mackanič, Daniel Sontág, Tomáš Labanský, Ján Juhás (9. roč.), Daniel Bramuka, Erik Fogaráš, David Marcin, Ľubomír Pástor (8. roč.), Matej Rúžička, Gabriel Pástor (7. roč.), Martin Ferčák, Sebastián Šelepský (6. roč.).

Fotky si môžete pozrieť TU.

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2016/2017. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.